Description
Description
3M 7000144087 Description
The 3M Self-Generated Vacuum Retainer A0006 is a genuine replacement part designed to help keep compatible 3M Random Orbital Sanders operating at peak performance. Use your owners manual and tool schematic to confirm the correct fit and part selection.
3M 7000144087 Includes
- (1) Self-Generated Vacuum Retainer A0006
3M 7000144087 Features
- Genuine 3M random orbital sander replacement part
- Helps keep compatible 3M Random Orbital Sanders operating at peak performance
- Designed to meet the same specifications as original tool components
- Use tool schematic in the owners manual to identify correct replacement part
- Product type: Retainer
3M 7000144087 Specifications
| Product Type | Retainer |
| MPN | A0006 |
| Secondary Part Number | 28095 |
| UPC | 051115280955 |
| Product Height | 5.5 in |
| Product Width | 4.5 in |
| Product Length | 0.8799212598425197 in |
| Shipping Weight | 0.06100190794655563 lbs |
WARNING: This product can expose you to chemicals, which are known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. www.p65warnings.ca.gov
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.

