Description
Description
3M 7000043380 Description
3M Muffler Housing A0166 is a genuine replacement part designed to help keep compatible 3M abrasive power tools operating in proper condition after maintenance or repair.
3M 7000043380 Includes
- (1) Muffler Housing
3M 7000043380 Features
- Genuine 3M replacement part for abrasive power tools
- Helps restore tool fit form and function after maintenance and repair
- Designed to meet original component specifications
- Orderable as an individual replacement part
3M 7000043380 Specifications
| Product Type | Muffler Housing |
| Model | A0166 |
| Part Number | 28138 |
| UPC | 00051115281389 |
| Product Height | 5.5 in |
| Product Length | 0.38 in |
| Product Width | 3.25 in |
| Shipping Weight | 0.011023113109243879 lbs |
| Global Product Hierarchy | Power Tool Parts and Accessories |
Toolup Part # :
854006
WARNING: This product can expose you to chemicals, which are known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. www.p65warnings.ca.gov
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
