SKU: SCC12C-10S
BBSUMNER SCC12C-10S Single Cylinder Cart up to 12" with Chain Lock and 10" Semi Pneumatic Wheels
Free Shipping
Description
BBSUMNER SCC12C-10S Description
This BBSUMNER single cylinder cart is designed to transport one gas cylinder up to 12 inches in diameter. It features a chain lock to help secure the cylinder during movement and 10 inch semi-pneumatic wheels for jobsite mobility.
BBSUMNER SCC12C-10S Includes
  • (1) Single Cylinder Cart (SCC12C-10S)
BBSUMNER SCC12C-10S Features
  • Single-cylinder cart for moving one gas cylinder
  • Supports cylinders up to 12 inch diameter
  • Chain lock helps secure the cylinder during transport
  • 10 inch semi-pneumatic wheels for mobility
BBSUMNER SCC12C-10S Specifications
Manufacturer BBSUMNER
Part Number SCC12C-10S
Cylinder Capacity Up to 12 in
Wheel Size 10 in
Wheel Type Semi-pneumatic
Cylinder Retention Chain lock
Shipping Weight 34 lb
  • Visa
BBSUMNER
BBSUMNER SCC12C-10S Includes
BBSUMNER SCC12C-10S Features
Manufacturer BBSUMNER
Part Number SCC12C-10S
Cylinder Capacity Up to 12 in
Wheel Size 10 in